TÁRGYALÁSTAKTIKA TRÉNING: A REFLEXÍV-DIREKTÍV MÓDSZER
Túsztárgyalók tanítanak meg tárgyalásos helyzeteket uralni.
Kinek ajánljuk?
DÖNTÉSHOZÓK
Akik egy új eszközrendszerrel szeretnék fejleszteni eredményességüket tárgyalásos helyzetekben.
ÜGYFÉLKAPCSOLAT
Ahol fontos az ügyfél elégedettség, akár vitás, panaszkezeléses esetek során is.
KRÍZIS HELYZETEK
Ahol segítő szervezetek munkatársainak, biztonságért felelős cégeknél dolgozóknak, repülőtereken, polgári légiközlekedésben, vasúti személyforgalomban dolgozóknak kell helytállni.
ÉRTÉKESÍTÉS
Ahol egy új, ügyfélközpontúbb, hatékonyabb kommunikációs módszerre van szükség.
TÁRGYALÁSTAKTIKA TRÉNING KAPCSOLATFELVÉTEL
TÁRGYALÁSTAKTIKA TRÉNING KAPCSOLATFELVÉTEL
Tematika
1. A partner gyors és célirányos felmérése személyiség jellemzők szerint: a terepdiagnózis
2. Terepdiagnózis használata a tárgyalástaktika kiválasztásához
3. Raport építés célja, módszerei: aktív hallgatás, a kérdések szerepe a kapcsolat kialakításban, empátia és egyetértés használata, különbsége
4. Attribúció és önreflexió konfliktusos tárgyalási helyzetekben
5. Tárgyalási taktika elemei: megnyitások, a sebesség kontrollja, kezdeményezés átvétele, megtartása, a tranzakció-analízis modell alkalmazása
6. Kommunikációs "trükkök", eszközkészlet megismerése és használata a terepdiagnózis és a tárgyalás kontextusának függvényében
Tárgyalástaktika tréningünkön többek között megtanítjuk hogyan hallgasson úgy, hogy közben mégis irányítja a tárgyalást. Hogyan ismerje fel ha a másik fél nem mond igazat és mit kezdjen ezzel a felismeréssel? Hogy mondjon nemet úgy, hogy sosem ejti ki a szót magát. Hogyan vegye rá a másik felet, hogy az Ön problémájának megoldásán dolgozzon, akár önmaga érdekeivel szemben is? Hogyan legyen eredményesen direktív, anélkül, hogy agresszívnak bélyegeznének?
Módszertan
Hivatásos túsztárgyalók adaptálták civil helyzetekre: A Pivot Brigade trénerei túsztárgyaló kiképzők, pszichológusok, gyakorlati és akadémiai háttérrel. Miért a túsztárgyalók? Mert az ő munkájuk egy olyan laboratórium, ahol kivételes felelősség nyomása alatt, kizárólag a gyakorlati eredményesség mércéjét alkalmazva, nemzetközi tapasztalatcserében, folyamatosan fejlesztik a hatékony tárgyalás eszközrendszerét.
Túsztárgyalás az üzleti világra alkalmazva: a túsztárgyalás eszköz tárát civil helyzetekre adaptálva adjuk át a tréning során. Egy cégvezető, egy key account manager, egy ügyfélkapcsolati munkatárs nem túsztárgyaló, de a személyközi folyamatok, amelyekkel dolgozik - két eltérő érdekű fél találkozik és megállapodásra jut - alapjaiban azonosak.
Reflexív-Direktív kommunikáció: A túsztárgyalók éles helyzetekben kiérlelt taktikai és stratégiai fogásaiból ered és nyert tudományos igazolást a reflexív-direktív kommunikáció eszköztára. A tréning során helyzetgyakorlatokban tanítjuk meg a reflexív-direktív kommunikáció taktikai elemeit az önismeret használatától kezdve az empátia szerepén át az ellenérdekelt fél jellemzőihez igazított kommunikációs stílusig. A helyzetgyakorlatok során a résztvevők konkrét mondatokba, viselkedésekbe fogalmazzák az egyes taktikai elemekről kapott ismereteket.
Élmény alapú tanulás: ezen keresztül biztosítjuk, hogy a tárgyi tudás érzelmekkel átitatott tapasztalathoz társul és így “bevethetővé” válik a tréningen gyakorolt konkrét szituációk körén túl, bárhol, bármikor.